Demoliční práce v Olomouci a okolí

Zdědili jste dům po prarodičích a nevypadá zrovna obyvatelně? Nemusíte se do něj stěhovat nebo investovat nemalé peníze do jeho rekonstrukce. Je tu ještě jedna možnost, a sice demolice. Demoliční práce Olomouc dům zdemolují tak, aby na jeho místě mohl vyrůst zcela nový příbytek, který bude přesně podle vašich představ. Neváhejte a podnikněte pár kroků, díky kterým se bude moct demolice uskutečnit.

Mnozí lidé často váhají nad zmiňovanou rekonstrukcí, ale jak jsme zmínili, často by to bylo jen vyhazování peněz. Staré domy totiž nejsou pro rekonstrukci vždycky stavěné, mohou mít nízkou technickou úroveň, špatné rozvody elektřiny nebo vody, mohou být špatně dispozičně řešeny nebo okna mohou být zbudována na místech, kde se nehodí. I proto je lepší možností, jak se zbavit domu, jenž není obyvatelný, demolice.

Demoliční práce ovšem nejsou záležitostí, ke které by mohlo dojít hned, jak na to pomyslíte. Aby došlo k legálnímu odstranění stavby v Olomouci, musí se zařídit několik věcí a získat několik dokumentů.

Co je třeba k demolici budovy?

Aby mohlo dojít legální odstranění budovy, je třeba, abyste získali demoliční výměr, což je úřední dokument, který zpravidla vystavuje místní obecní nebo stavební úřad. Jedná se o dokument, který je jakýmsi souhlasem či povolením pro legální odstranění stavby. Kromě toho se bez tohoto dokumentu neobejdete ani ve chvíli, kdy bude potřeba vymazat objekt z katastru nemovitostí.

Demoliční výměr má platnost jednoho roku a trvá ode dne vystavení. V případě potřeby je možné platnost demoličního výměru prodloužit, pokud to však bude řádně odůvodněno.

Projekt k demolici

V případě celkového odstranění stavby je také třeba provést takzvaný passport objektu a musí se zpracovat projekt postupu bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu. Takový projekt něco stojí, cena se však odvíjí od velikosti objektu. Standardně si firma KT – ekologické domy, s. r. o. zaměřující se na demolici nejen v Olomouci, ale v celém Olomouckém kraji, tedy v okolí měst Přerov, Prostějov, Šumperk, Zábřeh či Šternberk, účtuje za zpracování dokumentace osm tisíc korun.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *